җомга

«Язгы игелек атнасы» бөтенроссия акциясе кысаларында Югары Ослан муниципаль районының «Өмет утравы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге социаль хезмәткәрләре өйдә социаль хезмәтләр алучылар өчен «Чиста йорт» акциясен үткәрделәр.

сишәмбе

«Өлкәннәр һәм инвалидлар өчен куркынычсызлык мәктәбе» технологиясе кысаларында Югары Ослан муниципаль районының «Өмет утравы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге хезмәткәрләре өйдә социаль хезмәтләр алучыларга «Мошенникны ничек танырга?» дигән видеопрезентация күрсәттеләр.

дүшәмбе

Бүген «Преображение» хәйрия проекты кысаларында Буа өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында волонтерлар Элина Вагапова һәм Мария Колеватова булды. Казаннан стилистлар командасы килде.

дүшәмбе

Татарстанда хезмәт ветераны, тыл хезмәтчәне, Бөек Ватан сугышында катнашучының тол хатыны Фәрхури Нигъмәтуллина йөз еллык юбилеен билгеләп үтте. Аны туган көне белән котларга Бөгелмә муниципаль районы башлыгы Линар Закиров килде.

Зәйдә геронтоволонтерлыкны үстерү буенча «Яхшы ярдәмче» социаль проектын гамәлгә ашыру буенча эш дәвам итә. Проект кысаларында чираттагы чараны өйдә социаль хезмәтләр алучылар өчен «Пульс» отрядының «көмеш» волонтерлары үткәрде.

пәнҗешәмбе

Ел саен Югары Ослан муниципаль районында өлкән яшьтәге гражданнарның социаль хезмәтләр күрсәтүгә мохтаҗлыгын ачыклау максатыннан 80 яшьтән өлкәнрәк ялгыз һәм ялгыз яшәүче гражданнарны өйләренә барып барлау үткәрелә. Шулай ук чаралар кысаларында социаль ярдәм чаралары күрсәтү, тернәкләндерүнең техник чаралары белән тәэмин итү, пенсия белән тәэмин итү мәсьәләләре хәл ителә.

Чәчтараш хезмәтенә һәр кеше мохтаҗ, ә олы яшьтәге һәм инвалид кешеләр – аеруч. Бүген Минзәләнең өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында хәйрия нигезендә чәч кисү көне узды. Даими волонтер, чәчтараш Анастасия Муракаева бушлай теләгән барлык социаль хезмәт алучыларның чәчләрен кисте.

җомга

Ел саен Балтач районында «Наз» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең өй бүлеге белгечләре 80 яшьтән өлкәнрәк ялгыз һәм ялгыз яшәүче гражданнарны өйләренә барып барлыйлар. Бу чара «Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелә. Йортларга йөрүләр авыл җирлекләре, газ хезмәтләре вәкилләре һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре белән берлектә үткәрелә.

дүшәмбе

Май чабу атнасында Лениногорск районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге социаль хезмәткәрләре волонтерлар белән берлектә сәламәтлекләре буенча өйләреннән чыкмый торган социаль хезмәт алучыларга килеп киттеләр.

чәршәмбе

Тукай районында 80 яшьтән өлкәнрәк ялгыз яшәүче гражданнарны ел саен барлау кысаларында бүген Теләнче-Тамак авыл җирлеге территориясендә чара үткәрелде. Эшче төркемгә «Шәфкать» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең социаль хезмәткәре һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгының территориаль органы вәкиле керде.