май, 2024 ел
чәршәмбе

Халыкара гаилә көне уңаеннан Әлмәт районында «Опека» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлегендә «Без бергә» дигән истәлекле сувенир ясау буенча мастер-класс үткәрделәр. Чарада социаль хезмәтләр алучылар гаиләсе катнашты.

шимбә

Алексеевск районындагы «Кайгырту» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбиячеләр Наталья Корнева һәм Гөлшат Җәббарова «Кызлар-әниләр» конкурс-уен программасын үткәрделәр. Чарада 23 тәрбияләнүче катнашты.

дүшәмбе

Яшел Үзән районының «Рәхәт» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә моңа ышаналар. Кичә гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге психологы балигъ булмаган балалар белән гаиләне берләштерүгә һәм гаилә традицияләрен ныгытуга юнәлдерелгән гаилә дәресе үткәрде.

җомга

11 апрельдә Әлмәт районында «Опека» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге хезмәткәрләре гаилә кыйммәтләренә багышланган чара үткәрделәр. Анда балигъ булмаган социаль хезмәтләр алучылар һәм көндезге тору төркеменә йөрүчеләр катнашты.

гыйнвар, 2024 ел
дүшәмбе

Гаилә кыйммәтләрен пропагандалау, әнигә карата хөрмәт тәрбияләү максатларында Лениногорск районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге психологы «Җирдә барысы да ана кулыннан» дигән чара үткәрде.

ноябрь, 2023 ел
сишәмбе

Казан шәһәренең «Апрель» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә Әниләр көненә багышланган мастер-класс узды. Балалар төрле материаллардан төсле открыткалар ясадылар. Иҗади процесска шулай ук балаларның әти-әниләре һәм педагоглар да кушылды.

24 ноябрьдә Лениногорск районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсендә Әниләр көненә багышланган фотокүргәзмә үткәрелде. Чараның максаты иң якын кешегә – анага тирән мәхәббәт һәм хөрмәт тәрбияләү иде.

Лаеш мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә Әниләр көненә багышланган бәйрәм чарасы булып узды.

«Астра» тернәкләндерү үзәгендә Әниләр көнен билгеләп үттеләр

24 ноябрьдә Яр Чаллы шәһәрендәге «Изгелек» инвалидларны тернәкләндерү үзәге базасында социаль хезмәтләр алучылар катнашында Әниләр көненә багышланган бәйрәм концерты уздырылды.