Уен терапиясе гаилә мөнәсәбәтләрен ныгытырга ярдәм итә

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

Яшел Үзән районының «Рәхәт» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә моңа ышаналар. Кичә гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге психологы балигъ булмаган балалар белән гаиләне берләштерүгә һәм гаилә традицияләрен ныгытуга юнәлдерелгән гаилә дәресе үткәрде.

Психолог әйтүенчә, гаилә традицияләре балаларга үзләрен яраткан һәм мөһим итеп хис итәргә, ә ата-аналарга үз кыйммәтләрен һәм тәҗрибәләрен киләсе буыннарга тапшырырга ярдәм итә. Гаилә традицияләрен ныгытуның бер ысулы дип белгеч «Өйгә гаилә табарга ярдәм ит» уенын атады. Бу балаларны үз гаиләләрен кадерләргә һәм өйдәгеләр арасындагы бәйләнешне ныгытырга өйрәтүнең кызыклы ысулы. Уен башкаларны тыңларга һәм аңларга өйрәнергә ярдәм итә, бу гаилә мөнәсәбәтләренең мөһим ягы.

Мондый гаилә дәресләре балаларга да, аларның ата-аналарына да бик күп уңай эмоцияләр бирә.