май, 2017 ел
пәнҗешәмбе

"Һөнәргә адым" һөнәри юнәлеш бирүче проект кысаларында Сарман эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре Җәлил урта гомуми белем бирү мәктәбенең 8 нче сыйныф укучылары өчен "Татнефть-УРС" ҖЧҖ һәм Җәлил филиалы НОУ "ЦПК-Татнефть"ка экскурсияләр оештырды.

Иртәгә, 5 май көнне Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова "Эфир" телеканалының "Тема" тапшыруы кунагы булачак.

Бүген, 4 майда Биектау районында Георгий тасмалары өләштеләр.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Бөек Ватан сугышында Җиңү бәйрәме алдыннан Зәй районы делегациясе Җәлил, Сарман һәм Мөслим өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат–йортларына чыгу оештырды.

«Буыннан буынга», «Юл иминлеге мәктәбе» гомум конкурсы кысаларында “Тылсым” халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә “Өлкән яштәге кешеләрне кайгырту” наминациясендә мөһим чара үткәрелде.

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү hәм социаль яклау министрлыгы, оешмалар эшчеләренең күпсанлы мөрәҗәгәтенә бәйле рәвештә хәбәр итә.

Җиңүнең 72 еллыгын бәйрәм итү уңаеннан Арча “Өмет чыганагы” балаларны тернәкләндерү үзәгендә “Ветераннарга открытка” ясау чарасы үткәрелде. Чараның максаты  тарихны искә төшерү, онытмау, ветераннарга карата шәфкатьлек, ихтирам хисе тәрбияләү иде.

Бүген, 4 майда Менделеевск районы Бизяки авылында яшәүче Бөек Ватан сугышы ветераны, педагогия хезмәте ветераны Зәйнәк Әһлиев 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Балтач "Наз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 72 еллыгына багышланган "Бөек Җиңү Чәчәкләре" конкурсы узды.