«Интерскол-Алабуга» АҖ хезмәт хакы буенча 15,2 млн сумлык бурычын түләде

2021 елның 21 октябре, пәнҗешәмбе

ТР Хезмәт, халыкны эш белән белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы дәүләт һәм җирле үзидарә органнары, контроль-күзәтчелек, хокук саклау, салым органнары белән берлектәге эшчәнлеген дәвам итә. Бу хезмәттәшлек эш кешеләренең хезмәт хокукларын саклауны, атап әйткәндә, тулы хезмәт хакын үз вакытында бирдертүдән гыйбарәт.

Республика халкының тормыш дәрәҗәсен күтәрү, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү ведомствоара комиссиясе һәм республиканың социаль-хезмәт мөнәсәбәтләрен көйләү комиссиясе карамагындагы хезмәткә түләү, керем һәм халыкның яшәү дәрәҗәсе буенча координация советы катнашында Татарстан предприятияләрендә хезмәт хакы бурычлары кайтарыла. Алабуга муниципаль районында урнашкан предприятиедә хезмәт хакы буенча бурыч түләнде.

Шулай итеп, «Интерскол-Алабуга» АҖ 76 хезмәткәр алдындагы гомуми 15 200,0 мең сумлык бурычын түләде.