август, 2017 ел
җомга

Кичә Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре күчмә офис белән Әйшә авыл җирлегендә булып кайтты.

«Социаль туризм» программасы кысаларында 2017 елның 24 нче августында “Наз” социаль-тернәкләндерү бүлекчәсендә тернәкләнү узучы пенсионерлар һәм мөмкинлеге чикле кешеләр  Кукмараның “Туган як” музеенда булдылар.

Чаллы шәһәрендә Татарстан Республика Көне алдыннан "Ышаныч" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге "Орион" яшьләр үзәге белән берлектә бәйрәм чарасы оештырды.

Лаеш районы гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре инвалид балалар өчен онытылмаслык чара уздырдылар. Спецавтомобиль килде Лаеш тернәкләндерү үзәге территориясенә тавыш һәм ут сигналлары белән махсус автомобилҗ ктлеп керде.

Кайбыч районы мәдәният йортында "Мәктәпкә бергәләп җыенык" традицион бәйрәм узды. Уңайлы зал үзенә ике йөзләп мәктәп укучыларын, район предприятие һәм оешма җитәкчеләрен, "Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит" хәйрия акция иганәчеләрен һәм ата-аналарны җыйды.

Яр Чаллының "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында балигъ булмаганнарда шәхсән сыйфатлар булдыру максатыннан түгәрәк өстәл ошетырылды.  Чара барашында катнашучыларны үз үзеңә карата позитив булырга, әңгәмәдәшләреңне тыңлый белергә, үзеңнең һәм чит кеше вакытын хөрмәт итергә өйрәттеләр.

18 августта "Татнефть-Олимп" стадионында физкультурачылар Көненә багышланган барлык категория инвалидлар өчен чара оештырылган.

Чара максаты -инвалидларны физкультура белән шөгыльләнүгә һәм спорт белән шөгыльләнүне күпләп җәлеп итү, аларның буш вакытларын файдалы оештыру. Программада – армреслинг, авыр атлетика, 4х100м эстафета, дартс, "Джакколо" уены буенча ярышлар булды.

22 август көне Рәсәйдә, Рәсәй Президентының 1994 елның указына нигезләнеп “Рәсәй федерацисе хокүмәте байрагы көне” билгеләп үтелде.

Зәй мәшгульлек үзәгендә сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән граңданнар өчен махсуслаштырылган ярминкә үтте

2017 елның 24 августында буш эш урыннары ярминкәсе үтте, аның эшендә мәшгульлек үзәгендә теркәлгән гражданнар белән беррәттән, эш табарга теләүчеләр дә катнашты.