Тәтеш районында ведомствоара комиссия гаиләләрдә торак-көнкүреш шартларын тикшерә

2017 елның 6 октябре, җомга

19 нчы сентябрьдән 6 октябрьгә хәтле Тәтеш районында торак-көнкүреш шартларын  тикшерү  максаты белән социаль куркыныч хәлдә булган, авыр тормыш хәлендә калган һәм  күп балалы гаиләләрне ведомствоара узып чыгу оештырылды. Барлыгы  89 гаилә тикшерелде.

Торак-көнкүреш яшәү шартларын тикшерү буенча ведомствоара комиссия составына социаль яклау органнары , опека һәм попечительлек, эчке эшләр, мәгариф, сәламәтлек саклау, янгын часте, җирле үзидарә органнары вәкилләре кертелгән.

Янгын куркынычсызлыгы таләпләрен үтәү  буенча ата-аналар белән инструктажлар үткәрелде, киңәшләр бирелде.

Рейд нәтиҗәсендә 11 гаиләгә кисәтү ясалды, 9 гаилә яшәүче торак бинада янгын куркынычсызлыгы таләпләрен бозу фактлары билгеләнгән. Комиссия әгъзалары каршында аларны бетерү максаты куелган.