ноябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Балалар арасында хокук бозуларны кисәтү, балигъ булмаганнарда хокукый мәдәният формалаштыру эше кысаларында Түбән Каманың "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге юрисконсульты Светлана Михайлова 25 бала өчен хокукый дәрес үткәрде.

Зәй халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә район башлыгы Разиф Кәримов "ЖБК Заводы" ҖЧҖенең моңа кадәр хезмәт куйган эшсез гражданнар белән очрашу узды.

ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова "Татарстан-24" телеканалында Төп яңалыклар" программасында катнашты.

Аралашу барышында Эльмира Зарипова республикадагы инвалидлар саны, аларга нинди социаль ярдәмнәе күрсәтелүе турында сөйләде. Шулай ук, “Уңайлы мохит” программасының да актив рәвештә гамәлгә ашырылуы турында билгеләп үтте.

Зәй халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре вакансияләр ярминкәсенә йомгак ясады.

“Киләчәккә Билет” һөнәрләр турында иншалар Республика конкурсы Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы тарафыннан игълан ителде.

5 декабрь көнне Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгендә инвалидлар өчен вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак

Кичә Зәй "Шатлык" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә түгәрәк өстәл утырышы узды.

"Тылсым" комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе белгечләре Эльмира Гарафутдинова һәм Йолдыз Вафина4 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең волонтерлары белән берлектә Кукмара халкы арасында акция үткәрде.

Кичә Бөгелмә халыкны эш белән тәэмин итү үзәге, "Яңарыш" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге, "Салават күпере" комплекслы халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге, мәгариф Идарәсе, югары һөнәри белем бирү оешмалар арасында инвалидларга һөнәри юнәлеш бирү уртак эше  турында килешүләр төзелгән.