ноябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Әниләр Көне алдыннан "Тылсым" комплекслы үзәгенең "Наз" социаль-тернәкләндерү бүлекчәсендә "Әниемнең җылы куллары..." темасына актив пенсионерларның кулинария әйберләренә багышланган кул эшләнмәләре күргәзмәсе оештырылган.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Лаеш мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә индивидуаль һәм төркем белән шөгыльләнү дәресләре мавыктыргыч әкият сюжет белән уза.

2017 елның 28 ноябрендә Зәй эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак. Аның эшендә «АвтоЗапчасть КАМАЗ» ҖЧҖ, ПАО «КАМАЗ» Литейный завод, Кузнечный завод ПАО «КАМАЗ», «МТ-Групп» ҖЧҖ, «мефро уилз Руссиа Завод Заинск» ҖЧҖ, «Гидровакс плюс» ҖЧҖ вәкилләре катнашачак.

Кичә Әлмәт халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә 2016-2017 елларга инвалидларны эшкә урнаштыру һәм һөнәри юнәлеш бирү буенча чаралар планын тормышка ашыру мәсьәләсе буенча киңәшмә узды.

Кичә "Жемчужина Прикамья" проект кысаларында Түбән Камада мәктәп укучылары һәм һөнәри белем бирү оешмалары арасында эшче һәм инженерлык һөнәрләрен популярлаштыруга юнәлдерелгән "Яшь профессионал. Осталар шәһәренә Сәяхәт" дигән чара узды.

"Мин тормыш сайлыйм" наркоманияне профилактикалау һәм сәламәт яшәү рәвешен формалаштыру программасы кысаларында Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында лекцион дәрес узды.

"Юмарт Сишәмбе" кампаниясен үткәрү кысаларында Кама Тамагы "Богородский рай" комплекслы үзәге социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе белгечләре "Ключ" иреклеләр берләшмәсе волонтерлары белән бергә хәйрия акциясе оештырды.

Бөгелмә "Яңарыш" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге белгечләре Морозов ис. мәдәният һәм ял итү паркында саф һавада спорт-күңел ачу чарасы оештырды.

Бүген Лаеш мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә музыкаль-сәхнәләштерелгән бәйрәм узды.