ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

Арча “Өмет чаткысы” тернәкләндерү үзәгенә йөрүче балалар “АрскПласт” оешмасында экскурсиядә булдылар.

Бүген Чирмешән эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды. Чарада 7 эш бирүче һәм 45 эш эзләүче катнашты.

2017 елның 17 ноябрендә Яр Чаллы шәһәре мәшгульлек үзәгендә түгәрәк өстәл утырышы узды. Ул ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Э.Ә. Зарипова тарафыннан 2017 елның 10 ноябрендә расланган, физик мөмкинлекләре чикле яшь гражданнарны эшкә урнаштыру һәм аларга һөнәри юнәлеш күрсәтүне үз эченә алган Комплекс планын тикшерүгә багышланган иде. Аның нигезендә күтәрелгән мәсьәләдә мәшгульлек үзәге һәм социаль хезмәт күрсәтү оешмаларның бер-берсе белән хезмәттәшлек итүе ята.

Балтач районы "Наз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге "Юмарт Сишәмбе" хәйрия кампаниясенә кушылды.

Лаеш мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә "Һәр бала хокуклы..." исем астында дәрес үтте.

Бөтенроссия балаларга хокукый ярдәм күрсәтү көне кысаларында Баулы муниципаль районындагы "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә район башкарма комитеты юридик бүлеге начальнигы, полиция бүлеге участовые, опека һәм попечительлек бүлеге баш белгече һәм адвокат катнашында консультацион чара узды.

"Россия Балалары" ведомствоара комплекслы оператив-профилактик операциясенең икенче этабы кысаларында Казан шәһәре Авиатөзелеш районы халыкны социаль тәэмин итү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре «Сделай свой выбор!» акциясе үткәрде.

Бүген Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең "Наз" социаль-тернәкләндерү бүлекчәсендә өлкән яшьтәге гражданнар һәм инвалидлар өчен әниләр көненә багышланган "Әниләр бәйрәме" бәйрәм концерты оештырылды.

Менделеевск "Өмет Яры" халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе социаль педагогы Ләйсән Насыйрова ракета гаскәрләре көненә багышлап, төркемле дәрес үткәрде.

Балалар хокукларын яклау көне кысаларында Бөгелмә "Салават күпере" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль педагоглары Лилия Ремеева һәм Ольга Лукашова №10"Импульс" Балалар (зафер) үзәгенең өстәмә белем бирү педагогы Светлана Булгакова белән берлектә 13-нче номерлы мәктәпнең 5 сыйныф укучылары өчен тематик сәгать оештырдылар.