октябрь, 2017 ел
сишәмбе

Иртәгә, 25 октябрьдә, Казанда “Балигъ булмаганнарга карата көч куллану һәм мәрхәмәтсез карашны профилактикалау өлкәсендә алдынгы тәҗрибәне тарату һәм гамәлгә кертү” Республика ачык форумы узачак.

"PROFF навигатор" дигән проект кысаларында агымдагы елның сентябреннән октябренә кадәр Зәй халыкны эш белән тәэмин итү үзәге Зәй муниципаль районы белем бирү оешмаларының 8-10 сыйныфтан 250 укучы өчен шәһәр предприятиеләренә экскурсияләр оештырды.

Халыкара өлкәннәр Көненә багышланган чаралар үткәрү кысаларында, Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы канаты астында "Бердәм Россия" Казан җирле бүлегенең партиясе ярдәме белән, шәһәр ветераннар советы, Казан шәһәре социаль яклау үзәге белән берлектә "Зирәклек елмаюы - 2017" иҗади конкурсы оештырылды.

Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында "Минем хокук" дигән хокукый диспут оештырылды.