октябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Статистик мәгълүматларга караганда, 2017 нчы елның 17 нче октябрь көненә республиканың халыкын эш белән тәэмин итү үзәкләрендә 11 644 эшсез кеше теркәлгән. Бу узган атнага караганда 16 кешегә азрак. Шулай итеп, Татарстанда эшсезлек дәрәҗәсе 0,57% күрсәткечен тәшкил итте.

Көзге сезон вакытында грипп белән авырулар еш күренү сәбәпле Бөгелмә “Яңарыш” мөмкинлекләре балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә тәрбияләнүчеләргә урман үләннәренең файдасы турында сөйлиләр.

Соңгы мәгълүматларга килгәндә, Казан халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә рәсми рәвештә 3809 эшсез кеше теркәлгән. Бу үткән атна белән чагыштырганда 29 кешегә азрак.

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең күпсанлы мөрәҗәгатьләре белән бәйле рәвештә Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.

2017 елның 25 октябрендә Казанның Вахитов районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре вакантлы эш урыннары ярминкәсе үткәрәчәкләр. Чарада 10 предприятиенең кадрлар хезмәте хезмәткәрләре катнашачак.

Апас муниципаль районында социаль куркыныч хәлдә булган һәм авыр тормыш хәлендә калган гаиләләрнең янгын куркынычсызлыгы таләпләрен үтәү предметына торак-көнкүреш шартларын тикшерү буенча комиссия эше оештырылды.

2017 елның 23 октябрендә Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары кече ярминкәсе узачак.

"Тылсым" социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре җинаять-башкарма инспекциясе хезмәткәрләре һәм дини конфессияләр вәкиле белән берлектә шартлы рәвештә хөкем ителгән әти-әниләргә ничек яхшы бала тәрбияләү турында сөйләде.

Әлмәт муниципаль районында  Бөек Ватан сугышы ветераннарын  тәбрикләү уңышлы дәвам итә.

Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты экология елы һәм Бөтенроссия "Яшә, урман" табигатьне саклау акциясе кысаларында оештырылган "Урман атнасы-2017" акциясен гамәлгә ашыруда актив катнашты.