октябрь, 2017 ел
сишәмбе

Мамадыш мәшгульлек үзәге директоры Ләйлә Хөснетдинова Дюсьметьево урта гомуми белем бирү мәктәбендә узган җыелышта катнашты.

Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты хезмәткәрләре ел саен үткәрелә торган "Безнең заман" V ачык республика телевизион фестивалендә катнашты.

Балигъ булмаганнарга патриотик тәрбия бирү эше кысаларында Түбән Каманың "Веста" гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгече Ксения Ведерникова ТАССРга 100 ел тулу уңаеннан дәрес үткәрде.

19 октябрьдә Совет районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге филиалында вакантлы эш урыннары кече ярминкәсе узачак.

Һөнәри юнәлеш бирү эше кысаларында "Хыял" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты карамагындагы балалар Татарстан Республикасы Аксубай муниципаль районы башкарма комитетының Архив бүлегендә булдылар.

Лениногорск эш белән тәэмин итү үзәгендә эшсез гражданнарга бизнес-планнарын тормышка ашыру өчен бер мәртәбә түләнә торган финанс ярдәме бирү буенча Эксперт советының чираттагы утырышы узды.

Кукмара муниципаль районы халыкка социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгечләре Шайдуллина Ленара Вильсор кызы һәм Гарафутдинова Эльмира Равиль кызы   ведомствоара  “Таң” исемле программасы буенча Кукмара муниципаль район шифаханәсендә йөкле хатын-кызлар белән очрашу үткәрде, аның төп темасы: “Баланың тормышында ата-ананың тоткан урыны”.

Чистай халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Чистай балалар йорты" дәүләт бюджет учреждениесендә булып кайтты.

Яшьүсмерләр арасында суицидны профилактикалау программасы кысаларында Минзәлә халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе психологы Наталья Кудряшова ата-аналар һәм балаалр өчен чара үткәрде.

Биектау "Өмет" үзәге социаль хезмәтләрдән файдаланучы балигъ булмаганнар өчен "Ашан" супермаркетына экскурсия оештырылды.