октябрь, 2017 ел
җомга

2017 елның 14 октябрендә Горький исемендәге мәдәният һәм ял паркы территориясендә 13.00 сәгатьтә “Папа Фест” фестивале үткәреләчәк.

2017 елның 12 һәм 13 октябрь көннәрендә Мамадыш эш белән тәэмин итү үзәгендә Казан шәһәре "Бинк" социаль-эш клубы белгече Алсу Вылегжанина эшсез гражданнарны социаль адаптацияләү буенча дәресләр үткәрде.

Лениногорск мәшгульлек үзәге Эксперт советы әгъзаларының 2015-2016 елларда үз эшен ачып җибәрү өчен субсидия алган эшмәкәрләрнең бизнес планнарын тикшерү буенча эше дәвам итә.

.

Кичә Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгендә эшсез гражданнарга бизнес-планнарын тормышка ашыру өчен бирү бер мәртәбә түләнә торган финанс ярдәме күрсәтү буенча Эксперт советының чираттагы утырышы узды.

"Клуб именинников" программасы кысаларында Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре Эльмира Гарафутдинова һәм Йолдыз Вафина күп балалы һәм аз тәэмин ителгән гаиләләрдәге балигъ булмаган балалар өчен кафеда Хәйрия төшке ашы оештырды.

Кукмара районы Туембаш авылында гомер итүче Нургали Миңнегалиев 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Шушы көннәрдә Зәй "Шатлык" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә бәйрәм чарасы узды. Аның катнашучылары арасынңда күрү сәләте начар булган 22 бала булды.

Биектау "Өмет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә “2017-2019 елларга халкының наркотиклашуын кисәтү” максатчан программасы гамәлгә ашырыла.

"Шатлык" приютында кече яшьтәге балалар белән " Мәктәп кагыйдәләре" исеме астында чара уздырылды.

Аксубай "Хыял" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр һөнәри юнәлеш бирү эше максаты белән Татарстан Республикасы Министрлар кабинеты гражданлык хәле актларын теркәү Идарәсе бүлегендә булдылар.