октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Яңа Савин районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Бинк" социаль-эш клубы бинасында узган вакантлы эш урыннары ярминкәсенә йомгак ясады.

2017 елның 19 октябрендә Зәй эш белән тәэмин итү үзәгендә "Кристалл" ҖЧҖ "Почта Банк" ҖАҖ вәкилләре катнашында эш бирүче көне узачак.

Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге социаль педагогы Лилия Курбатова "Яшьләр берләшмәсе – әйеме юкмы?" дип исемләнгән төркемле дәрес үткәрде.

Шушы көннәрдә Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә түгәрәк өстәл узды.

Арчадагы  “Өмет чаткысы”  балаларны тернәкләндерү  үзәгендә  япон кызыл балчыгыннан   ясалган чәчәкләр  мастер-классы  үткәрелде. Аны үзәккә йөрүче Гатиятуллина Азалиянең әнисе Гөлүсә үткәрде.

Яр Чаллы "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр уен формасында эшкә урнаштыру өчен күнекмәләр һәм белемнәр алды.

2017 елның 10 октябреннән Балтач районы Каенсар авылында торак пунктка 90-еллыгына багышланган чара оештырылды һәм үткәрелде.

"Көзге игелек атнасы - игелекле эшләр эстафетасы" акциясе кысаларында Кукмара "Тылсым" үзәге гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе социаль педагогы Эльмира Гарафутдинова сәламәт яшәү рәвешен формалаштыруга багышланган чара үткәрде.

Шушы  көннәрдә «Наз» халыкка комплекслы социаль хезмәт курсәтү үзәгендә социаль һәм медицина хезмәткәрләре өчен уку оештырылды.