сентябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Статистик мәгълүматларга караганда, 2017 нчы елның 26 нче сентябрь көненә республиканың халыкын эш белән тәэмин итү үзәкләрендә 12 073 эшсез кеше теркәлгән. Бу узган атнага караганда 100 кешегә азрак. Шулай итеп, Татарстанда эшсезлек дәрәҗәсе 0,59% күрсәткечен тәшкил итте.

Соңгы мәгълүматларга килгәндә, Казан халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә рәсми рәвештә 3868 эшсез кеше теркәлгән. Бу үткән атна белән чагыштырганда 32 кешегә азрак.

Менделеевск мәшгульлек үзәге инновация, менеджмент һәм бизнес Көллияте вәкилләре белән берлектә 3-нче номерлы урта гомуми белем мәктәбендә 9–10 сыйныф укучылары өчен һөнәри юнәлеш бирү буенча дәүләт хезмәте күрсәтә.

Кичә Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре Большие Ключи авылында булып кайтты.

Кичә Зәйдә "Тату семейка" балалар бакчасында “Дөнья күрергә өйрәнәм” проектын тормышка ашыруда катнашкан барлык ведомстволар вәкилләре белән түгәрәк өстәл узды.

"Көзге игелек атнасы" акциясе кысаларында Бөтендөнья туризм көне уңаеннан Буа "Гармония" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре "Яшүсмер" клубы әгъзалары өчен туган якны өйрәнү музеена экскурсия оештырды.

"Көзге игелек атнасы" акциясе кысаларында Баулы "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге хезмәткәрләре 1 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең 2 сыйныф укучылары һәм сыйныф җитәкчесе Г. И. Фатхутдинова белән берлектә туризм һәм экологик белемнәр Көненә багышланган чара үткәрделәр.

«Шатлык» приютында “Бергә булдырабыз” проекты үз эшен дәвам итә.

2017 елның 24 сентябрь көнендә Халыкара өлкәннәр көненә багышланган декадасын үткәрү кысаларында Биектау районының "Биектау" спорт комплексы территориясендә авыл хуҗалыгы ярминкәсе узды.

"Көзге игелек атнасы" акциясе кысаларында Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең "НАЗ" социаль-тернәкләндерү бүлеге карамагындагылар өчен Ял һәм мәдәният паркында спорт чарасы оештырылды.