сентябрь, 2017 ел
сишәмбе

Чистайның эш белән тәэмин итү үзәгендә "Парикмахер" белгечлеге буенча профессиональ сайлап алу булды.

"Көзге Игелек Атнасы" акциясе кысаларында Кояшкай" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә логопед, психолог һәм дефектолог инвалид балалар һәм әти-әниләре белән түгәрәк өстәл уздырды.

"Көзге игелек атнасы" акциясе кысаларында, Буа "Гармония" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре район китапханәсенең методистлары белән дәрес-уен оештырды.

Ике көн дәвамында, 26 һәм 27 сентябрь көннәрендә, "Казан ярминкәсе" Күргәзмә үзәге мәйданында өлкәннәр өчен вакансияләр ярминкәсе узачак.

Узган ялларда Әлмәт эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре Татарстан Республикасы профсоюзлар көненә багышланган күргәзмәдә катнашты.

Мамадыш "Кайгырту" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге хезмәткәрләре "Корзина добра" дип исемләнгән хәйрия акциясе уздырды.

Питрәч  «Шатлык” приютында тәрбияләнүчеләр, тәрбиячеләре  Апакимова Р.Х. белән экологик тәрбия бирү буенча «Аңларга, бәяләргә, сакларга» дип аталган кызыклы дәрес үткәрделәр.

Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында “Көзге игелек атнасы – игелекле эшләр эстафетасы” акциясе старт алды.

2017 елның 25 нче сентябрендә “Наз” тернәкләндерү бүлекчәсендә тернәкләнүчеләргә  Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы җитәкчесе Абдуллина Ләйсән Ильсур кызы белән очрашу булып узды.

“Игелек атнасы" акциясе кысаларында Баулы "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль педагоглары "Күркәм башлангычлар көне" оештырды.