сентябрь, 2017 ел
җомга

Яр Чаллы шәһәре халыкны эш белән тәэмин итү үзәге хезмәткәрләре үткәрелгән буш эш урыннары ярминкәсенә йомгак ясады.

Кичә Алабуга халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре 10 нчы номерлы урта гомуми белем бирү мәктәбенең 9 нчы сыйныф укучылары белән һөнәри юнәлеш бирүче тестлар язу үткәрде.

"PROFF навигатор" дигән проектны тормышка ашыру кысаларында Зәй халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре мәктәп укучылары өчен предприятиеләргә экскурсияләр оештыра. Агымдагы елда 8 экскурсия оештыру планлаштырыла.

Һөнәри юнәлеш бирү эше кысаларында Яр Чаллы "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр типографиядә булдылар.

ТАССРның 100 еллыгын бәйрәм итү кысаларында Кама Тамагы "Богородский рай" комплекслы үзәге социаль хезмәткәрләре китапханә мөдире Вера Заикина белән берлектә акция үткәрде.

"Экстремизмга – Юк!" айлыгы кысаларында Нурлат "Гармония" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә укыту эвакуациясе үткәрелде.

Өлкән яшьтәге гражданнар һәм инвалидларга карата караклык гамәлләрен профилактикалау максатыннан Яр Чаллы "Ышаныч" үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлекләрендә узган киңәшмәдә Чаллы шәһәре эчке эшләр идарәсенең матбугат хезмәте башлыгы Артур Муллин "Социаль караклык" темасына лекция белән чыгыш ясады.

"Балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютыниң иң яхшы тәрбиячесе" конкурс 12 сентябрьдә башланды. Әлеге чара республика социаль приютларының тәрбиячеләренең һөнәри һәм педагогик осталыгын арттыру, алдынгы эш формаларын һәм методларын тарату максатыннан үткәрелә.

Кичә Зәй халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенең директор урынбасары Гөлчәчәк Фаршатова Зәй муниципаль районы Иҗтимагый Советының утырышында катнашты.

"Көзге кайгырту" акциясе кысаларында Халыкара өлкәннәр көне уңаеннан, Биектау "Өмет" комплекслы үзәге социаль хезмәткәрләре Айбаш, Чепчугов, Каенлы һәм Дөбъяз авыл җирлегендә социаль хезмәтләр күрсәтте. Барлыгы 48 кеше йортларны, йорт яны территорияләре һәм бакчаларны җыештыру буенча ярдәм күрсәтте.