сентябрь, 2017 ел
җомга

Бүген, 8 сентябрьдә, Югары Отар акылы зәгыйфь балалар өчен интернат-йортының яңа корпусын ачу тантанасы булды. Тантаналы чарада Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова һәм Саба районы башлыгы Рәис Миңнеханов катнашты.

Кичә Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре Васильево поселыгына барды.

Шушы көннәрдә Яр Чаллы "Бережок" ял базасында "Робинзон-2017" хәрби-патриотик слеты узды. Иң яхшы исем өчен көрәшергә Татарстан Республикасы социаль приютларыннан 11 команда килде.

Ел саен үткәрелә торган "Робинзон-2017" хәрби-патриотик слеты кысаларында Республикакүләм шахмат-шашка турниры узды. Әлеге чарада Татарстан Республикасының балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютының 30 тәрбияләнүчесе катнашты.

Кичә, 7 нче сентябрь көнне Кама Тамагы "Богородский рай" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең Мобиль бригадасы Сөйки һәм Кирельск авылында булып кайтты.

Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгенең профконсультантлары Иске Чишмә һәм Шереметьев мәктәпләрендә һөнәри юнәлеш бирүче күчмә чара үткәрде.

Яр Чаллы шәһәре мәшгульлек үзәге белгечләре физик  мөмкинлекләре чикле булган гражданнар өчен махсус үткәрелгән буш эш урыннары ярминкәсенә йомгак ясады.

Кичә Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгенең Кама Аланы бүлегендә "Тандер" АҖ вәкиле катнашында вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды.

Бу атнада Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре мәктәп укучылары өчен "Һөнәргә кереш" дигән һөнәри юнәлеш бирүче программа гамәлгә ашырды.

7 сентябрь көнне «Наз» халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә социаль һәм медицина хезмәткәрләре өчен уку оештырылды. «Наз» үзәге директоры  Гөлнара Әхмәдиева чыгыш ясады. “Җылы йорт. Уңайлы ишегалды" дигән акция турында игълан итте.