июль, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген Кукмара районында Кукмара муниципаль районы Башлыгы Сергей Димитриев рәислегендә социаль-икътисади мәсьәләләр буенча киңәйтелгән киңәшмә узды.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Шушы көннәрдә Питрәч муниципаль районы "Шатлык" социаль приюты тәрбиячесе Ләйсән Галимҗанова "Иң кыю" дип исемләнгән эстафета үткәрде.

Бүген Нурлат эш белән тәэмин итү үзәгенең күчмә офисы "Заречный" балалар сәламәтләндерү лагерендә булды.

14 июльдә Бөгелмә шәһәре эш белән тәэмин итү үзәгендә "Торак компаниясе" ҖЧҖ, "ТКХ Департамент" ҖЧҖ, "Уютный дом" ҖЧҖ, "ТеплоДом", "Универмаг" ҖЧҖ, "Бөгелмә сөт комбинаты" "Бөгелмә электр насослары заводы" ААҖ катнашында эш бирүче көне узды.

"Бергә булдырабыз" проектын тормышка ашыру кысаларында Түбән Кама “Балкыш” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында хәйрия чарасы оештырылды.

Шушы көннәрдә Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә "Пешекче" һөнәре буенча курслар узды. Имтиханны эшсез гражданнар арасыннан10 кеше уңышлы тапшырды.

Шушы көннәрдә Бөгелмә муниципаль районы "Ялкын" приюты карамагындагы балалар күчмә зоопаркта булдылар.

Мөслим "Маяк" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә Яр Чаллы шәһәре халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль хезмәткәре Анна Кондаршкина “2016 - 2017 елларга Татарстан Республикасында социаль ярдәм күрсәтү буенча нәтиҗәле практикалар” темасына зональ супервизия үткәрде.

Сәламәтлек көне – өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортының традицион чарасы булып тора.