июнь, 2017 ел
чәршәмбе

Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында Бөтендөнья шоколад көне бәйрәме узды.

Кичә Сарман эш белән тәэмин итү үзәгендә мәктәп укучыларын җәйге каникул вакытында эшкә урнаштыру өчен махсуслаштырылган вакансияләр ярминкәсе узды.

"Лестница" социаль технологиясе кысаларында Түбән Кама "Веста" гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәгенең социаль педагогы Лилия Курбатова волонтерлар белән берлектә анимацион студия оештырды.

"Волонтер" үзәге активистлары Балтач "Наз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль педагогы Наталья Закирова җитәкчелегендә "Романтик" балалар дәвалау-сәламәтләндерү лагерендә акция үткәрде.

Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре №10 гимназия югары сыйныф укучылары һәм "Гнездышко" социаль приютында тәрбияләнүчеләре өчен Яшел Үзән икмәк заводына экскурсия оештырды.

Статистик мәгълүматларга караганда, 2017 нчы елның 13 нче июнь көненә республиканың халыкын эш белән тәэмин итү үзәкләрендә 13 803 эшсез кеше теркәлгән. Бу узган атнага караганда 42 кешегә азрак. Шулай итеп, Татарстанда эшсезлек дәрәҗәсе 0,67% күрсәткечен тәшкил итте.

Соңгы мәгълүматларга килгәндә, республика башкаласының халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә рәсми рәвештә 4251 эшсез кеше теркәлгән. Бу үткән атна белән чагыштырганда 33 кешегә азрак.

Һөнәри юнәлеш бирү эше кысаларында Кукмара халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенең әйдәп баручы инспекторы Гөлназ Мустафиноа "Шәфкать" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге карамагындагылар өчен Кукмара тегү фабрикасына экскурсия оештырды.

Россия көнен бәйрәм итү кысаларында Чирмешән "Мәрхәмәтле йөрәк" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре социаль хезмәт алучыларның фоторәсемнәре белән стена газетасы ясады.

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең июнь аенда  ял көннәре хакында  күпсанлы мөрәҗәгатенә җавап итеп ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.