апрель, 2017 ел
чәршәмбе

Статистик мәгълүматларга караганда, 2017 нчы елның 18 нче апрель көненә республиканың халыкын эш белән тәэмин итү үзәкләрендә 15 180 эшсез кеше теркәлгән. Бу узган атнага караганда 88 кешегә күбрәк. Шулай итеп, Татарстанда эшсезлек дәрәҗәсе 0,74% күрсәткечендә саклана.

2017 нчы елның 18 нче апрель көненә Яр Чаллы шәһәре халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә рәсми рәвештә 1543 эшсез кеше теркәлгән. Бу үткән атна белән чагыштырганда 11 кешегә азрак.

17-23 апрельдә Алабугада "Турникетлардан башка" Бөтенроссия акциясе уза.

Казан шәһәре Яңа Савин районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре вакансияләр ярминкәсенә йомгак ясады.

Хөрмәтле коллегалар!

Сезне ихлас күңелдән һөнәри бәйрәмегез – халыкны эш белән тәэмин итү дәүләт хезмәте хезмәткәрләре көне белән котлыйм!

“Һөнәргә адым” һөнәри юнәлеш бирү проекты кысаларында Сарман эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре гимназия укучылары өчен тренинглар үткәрә.

Апас "Рассвет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсендә "Өлкән җәяүле мәктәбе" программасы тормышка ашырыла.

Менделеевск "Өмет Яры" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлегендә "Язгы игелек атнасы" акциясе кысаларында “Мир позитива” дип исемләнгән чара оештырылды.

"Язгы игелек атнасы" кысаларында Тукай "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре Князево авыл җирлеге "Патриот" хәрби дан музеена сәяхәт оештырды.

Шушы көннәрдә Совет районында узган вакантлы эш урыннары ярминкәсендә "Казан ипподромы" ҖЧҖ, "КазХимНИИ" АҖ һәм Татарстан Республикасы Казан шәһәренең Совет районы Хәрби комиссариаты вәкилләре катнашты.