апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

2017 елның 12 апрель көнендә "Ит-парк" югары технологияләр технопаркында вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды. Биредә 14 500 вакантлы урыннары тәкъдим ителде.

Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының белгечләре "Социаль проектлаштыру һәм социаль проектлар белән идарә итү" программасында катнашты. Әлеге программа буенча укытулар Казан (Идел буе) федераль университеты базасында узачак.

13 апрель көнне Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге базасында Кукмара районы Манзарас авылының имам мәчет мөхтәсибәте җитәкчесе Сибгатуллин Гафир Хабибулла улы белән очрашу узды.

2017 елның 13 апрель көнендә Әлмәт шәһәренең халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак.

Республикада “Бергә булдырачакбыз” проектын гамәлгә ашыру дәвам итә. Әлеге проект ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы тарафыннан ТР Дәүләт Советы депутатлары һәм "Бердәм Россия" Бөтенроссия политик партиясенең Региональ бүлеге ярдәме белән гамәлгә ашырылып килә.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Бүген, 13 апрель көнне Россиядә меценат һәм хәйрияче көне билгеләп үтелә.

Яңа Савин районында 13 фашист концлагерьларының элеккеге тоткыннары исәптә тора, Авиатөзелеш районында – 9 кеше. Фашист концлагерьларыннан тоткыннарны азат итү көне кысаларында, 11 апрель көнне аларга азык-төлек җыелмалары тапшырылды.

Алабуга "Яңа йорт" социаль приютының мөһим юнәлешләренең берсе булып район һәм шәһәрнең төрле ведомстволары учреждениеләре белән тыгыз хезмәттәшлек тора.

11 апрель көнне фашист концлагерьларыны элеккеге әсире Валентина Титова социаль яклау бүлеге башлыгы, Әгерҗе районы администрациясе вәкилләре, "Өмет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре, шулай ук “Без бергә” клубы катнашучылары белән очрашты.