Атлар сараена сәяхәт

2018 елның 10 августы, җомга

Биектау районы "Өмет" халыкка комплекслы социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгече, биредә эшләп килүче "Поверь в себя" клубына йөрүче   яшүсмерләр белән терроризм һәм экстремизмга каршы көрәш программасы уңаеннан,  Биектау районында урнашкан Л.Усманов җитәкләгән атлар сараена экскурсия оештырды.

Бу чараның төп максаты: яшүсмерләр арасында сәламәт яшәү алымнарын пропагандалау, тәртип бозучыларның санын киметү, террорга һәм экстремизмга каршы көрәшү, хайваннарга, табигатькә мәхәббәт тәрбияләү.

Чарада 14 балигъ булмаган бала һәм 7 ата-ана катнашты. Алар хайваннарны тәм-том белән сыйладылар, ат өстендә йөреп карадылар.

Соңыннан ата-аналарга һәм балаларга профилактик буклетлар тапшырылды. КФХ җитәкчесе Ленар Усмановка олы рәхмәт белдерелә.