Хисап атнасында республиканың эш бирүчеләре 5 536 вакантлы урын тәкъдим иткән

2018 елның 11 июле, чәршәмбе

Статистик мәгълүматларга караганда, 2018 нчы елның 10 июленә республиканың халыкны эш белән тәэмин итү үзәкләрендә рәсми рәвештә 10 669 эшсез кеше теркәлгән. Бу узган атнага караганда 6 кешегә артыграк. Шулай итеп, Татарстанда эшсезлек дәрәҗәсе 0,52 % күрсәткечен тәшкил итте.

Республиканың эш белән тәэмин итү үзәкләренә эш бирүчеләр тарафыннан тәкъдим ителгән вакансияләр саны 44 906 гә җитә, соңгы атнада гына да оешмалар 5 536 эш урыны ачык дип белдергән. Хезмәт базарындагы киеренкелек коэффициенты бер вакансиягә 0,24 кешегә тиң.

Хисап атнасы барышында исә 586 кеше эшсез дип танылган, шуларның 509 се – моңа кадәр хезмәт куйган. 53 татарстанлы оешма таралу яисә штат кыскартылу сәбәпле эшсез калган.